Індивідуальні рішення
Опис сервісу

IaaS, PaaS, SaaS – хмарні рішення
Що таке IaaS
Інфраструктура як послуга (IaaS) – хмарне рішення для надання обчислювальних ресурсів через хмару. Як готове хмарне рішення клієнт може вибрати: сховище даних, віртуальний сервер, операційну систему і кількість ресурсів. IaaS часто використовують ті, хто хоче позбутися необхідності підтримувати власні локальні центри обробки даних.
Купівля власного серверного обладнання не потрібна, так як клієнт орендує його у провайдера IaaS і отримує в віртуальному вигляді через хмарні сервери. Вони надаються організації через панель управління, наприклад, VMware.
Переваги IaaS
IaaS – це найбільш гнучка модель хмарних рішень з простим процесом розгортання обладнання. IaaS дозволяє підприємствам нарощувати обчислювальні ресурси в міру необхідності, замість того, щоб купувати дороге обладнання для власної інфраструктури. Наприклад, ціна сервера Cisco UCS в середньому починається від 300 000 грн.
Вартість IaaS варіюється і в основному залежить від потреб клієнта в CPU і RAM. IaaS – це також економічна модель, в тому числі через високу масштабність і автоматизацію хмарних послуг.
Кому підходить IaaS
Послуги IaaS актуальні як для стартапів і невеликих компаній, так і великого бізнесу. Хмарні сервіси – альтернатива купівлі обладнання і створення локальної інфраструктури. З ростом потреб, компаніям доводиться впроваджувати нові сервіси і додатки, в чому допомагає гнучкість хмарних послуг. Простими словами: перехід на IaaS економить час і гроші.
Найбільш відомі приклади IaaS:
Amazon Web Services (AWS)
Cisco Metacloud
Microsoft Azure
Google Compute Engine (GCE)
Що таке PaaS
Платформа як послуга (PaaS) хмарне рішення налаштовується як середа для розробників. Клієнти отримують доступ до платформи або набору інструментів для створення додатків через інтернет. За допомогою послуг PaaS розробники можуть створювати все, від простих мобільних додатків до складного програмного забезпечення для бізнесу.
Переваги PaaS
Подібно до інших хмарних сервісів, PaaS дозволяє клієнтам користуватися сучасними потужними інструментами розробки, підтримку яких бере на себе провайдер. Платформа як послуга хороша тим, що відразу ж готова до роботи.
За допомогою PaaS підвищується швидкість розробки, тестування та налаштування додатків. На готовій платформі команді розробників буде простіше і економічніше реалізовувати проекти будь-якого розміру і складності – витрати на розгортання платформи і проміжного програмного забезпечення бере на себе провайдер.
Кому підходить PaaS
Рішення PaaS допомагають компаніям різного розміру оптимізувати процес розробки. Наприклад, PaaS може спростити роботу великої команди розробників, які займаються одним і тим же проектом.
Цей варіант може виявитися кращим для компаній з існуючою ІТ-інфраструктурою. Клієнтам знадобляться власні ІТ-фахівці для використання і настройки програмного забезпечення PaaS-платформи, але натомість організація отримає більший контроль над процесом розробки та подальшу гнучкість постачання готового додатку клієнтам.
Найбільш відомі приклади PaaS:
AWS Elastic Beanstalk
Windows Azure
Google App Engine
OpenShift
Що таке SaaS
Програмне забезпечення як послуга (SaaS) – хмарне рішення для надання клієнтам вже налаштованих програм для різних бізнес-задач через інтернет. Як SaaS-рішення можуть надаватися CRM, ERP, ITSM-системи, таск-трекери і інше програмне забезпечення.
Переваги SaaS
Тимчасове, налагодження та обслуговування ПО провайдером надає компанії-замовнику більше часу для вирішення інших важливих питань і завдань. SaaS-рішення управляються централізовано і розміщуються на віддаленому сервері. Виробник, а не користувач, несе відповідальність за налаштування необхідного обладнання та програмного забезпечення.
Найчастіше для роботи SaaS не потрібно завантажувати і встановлювати ПО на пристрій, – більшість програм запускаються в браузері.
Кому підходить SaaS
Використання послуг SaaS вигідно для компаній, у яких немає можливості купувати on-premise-рішення. Великі компанії можуть використовувати цю модель для короткострокових проектів, які потребують швидких, простих і доступних рішень.
Також послуги цієї моделі підходять клієнтам, яким потрібен додаток, доступний через інтернет, в тому числі з мобільного пристрою. SaaS надає рішення для різних завдань. Наприклад, CRM–системи допомагають автоматизувати взаємодію компанії з замовниками, ERP–системи – оптимізувати управління ресурсами підприємства, ITSM–системи – спростити надання та підтримку ІТ–послуг.
Найбільш відомі приклади SaaS:
Salesforce
Service Now
Google Workspace
SAP
Cisco
WebEx
1С в хмарі
SimpleOne